Tygří mast: První pomoc při drobných poraněních.

Tygří Mast

Historie tygří masti

Počátky tygří masti sahají do starověké Číny, kde se používala k úlevě od bolesti svalů a kloubů. Recepturu údajně vytvořil čínský bylinkář pro císařskou rodinu. Masť se stala populární mezi bojovníky kung-fu, kteří ji používali k léčbě zranění. Tajemství výroby se dědilo z generace na generaci. V 19. století se tygří mast dostala do jihovýchodní Asie, kde si získala obrovskou popularitu. Dnes je tygří mast známá po celém světě a používá se k úlevě od bolesti zad, svalů, kloubů, hlavy a nachlazení.

Složení a účinky

Krém se skládá z pečlivě vybraných ingrediencí, které působí synergicky a poskytují komplexní péči. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, která hydratuje a vyhlazuje pleť, a vitamín C, silný antioxidant, který chrání před volnými radikály a rozjasňuje tón pleti. Extrakt z aloe vera zklidňuje podráždění a podporuje regeneraci, zatímco bambucké máslo intenzivně vyživuje a zjemňuje.

Pravidelným používáním krému bude vaše pleť hydratovaná, rozjasněná a chráněná před předčasným stárnutím.

Použití a dávkování

Vždy dodržujte pokyny svého lékaře a neužívejte více, než je předepsaná dávka. Dávkování se liší v závislosti na věku pacienta, typu onemocnění a individuální reakci na léčbu. Před použitím si pečlivě prostudujte příbalový leták. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě jakýchkoli nejasností se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.

Vedlejší účinky

Stejně jako všechny léky, i tento lék může mít nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Častými nežádoucími účinky jsou bolest hlavy, nevolnost a závratě. Pokud se u vás tyto příznaky vyskytnou a neodezní, poraďte se se svým lékařem. Vzácně se mohou objevit závažnější nežádoucí účinky, jako jsou alergické reakce, problémy s játry nebo ledvinami. Pokud zaznamenáte jakýkoli neobvyklý příznak, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Pamatujte, že toto není úplný seznam nežádoucích účinků. Více informací naleznete v příbalovém letáku léku.

Alternativy k tygří masti

Tygří mast je sice oblíbená pro své hřejivé a chladivé účinky, ale existuje mnoho alternativ, které mohou být pro vás vhodnější. Pro úlevu od bolesti svalů a kloubů zkuste masážní oleje s arnikou, kafrem nebo mentolem. Problémy s dýcháním může ulevit inhalace s eukalyptovým nebo mátovým olejem. Pokud hledáte přírodní protizánětlivé látky, vyzkoušejte kurkumu nebo zázvor. Před použitím jakéhokoli nového přípravku se poraďte se svým lékařem, zvláště pokud máte zdravotní potíže nebo užíváte léky.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: Lucie Navrátilová

Tagy: tygří mast | mast určená k hojení ran a odřenin