Orofar pastilky: Úleva od bolesti v krku.
Úleva od bolesti v krku
Bolest v krku dokáže pěkně potrápit. Naštěstí existuje několik způsobů, jak si ulevit. Kloktání slané vody je osvědčená metoda, která pomáhá zmírnit zánět a bolest. Stačí rozmíchat lžičku soli ve sklenici teplé vody a kloktat několikrát denně. Účinný je také bylinkový čaj s medem a citronem. Med má zklidňující účinky a citron je bohatý na vitamín C. Pro úlevu od bolesti můžete vyzkoušet i pastilky s mentolem nebo eukalyptem, které zvlhčují sliznici a uvolňují dýchací cesty. Pokud bolest neustupuje nebo se zhoršuje, je vhodné navštívit lékaře.
Orofar pastilky: Složení a účinky
Orofar pastilky jsou lékem k místní léčbě v dutině ústní a hltanu. Obsahují benzoxoniumchlorid, lokální antiseptikum, které ničí bakterie a některé viry a houby. Používají se k úlevě od bolesti v krku a při zánětu ústní sliznice. Pastilky se pomalu rozpouštějí v ústech, čímž se uvolňuje léčivá látka a zajišťuje se její delší působení v postižené oblasti. Dospělí a děti od 6 let obvykle užívají 1 pastilku každé 2 až 3 hodiny dle potřeby. Nepřekračujte doporučené dávkování. Orofar pastilky by neměly být užívány déle než 7 dní.
Dávkování a použití Orofaru
Orofar se dodává v různých silách a lékových formách, proto je důležité dodržovat pokyny lékaře a informace na etiketě. Dávkování závisí na typu a závažnosti infekce, jakož i na věku a zdravotním stavu pacienta. Obvykle se užívá 2-4krát denně po jídle nebo podle pokynů lékaře. Tablety se polykají celé a zapíjejí se vodou, nerozkusují se ani nedrtí. Suspenze se před použitím dobře protřepe a odměří se pomocí odměrky. Je důležité dokončit celou předepsanou dávku, i když se příznaky zlepší dříve.
Možné vedlejší účinky
Stejně jako všechny léky, i tento lék může mít nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Pokud se u vás vyskytne jakýkoli nežádoucí účinek, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka. Mezi časté nežádoucí účinky patří bolest hlavy, závratě, nevolnost a průjem. Tyto nežádoucí účinky jsou obvykle mírné a po krátké době samy odezní. Pokud se u vás vyskytne alergická reakce, jako je kožní vyrážka, svědění nebo potíže s dýcháním, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
Kdy se Orofar nedoporučuje
Orofar se nedoporučuje používat v případě přecitlivělosti na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku přípravku. Pokud se u vás vyskytne alergická reakce, přerušte užívání a kontaktujte svého lékaře. Dále se Orofar nedoporučuje dětem do 3 let věku z důvodu nedostatečných údajů o bezpečnosti a účinnosti. V těhotenství a během kojení je možné Orofar užívat pouze po poradě s lékařem, a to pouze v případě, že potenciální přínos pro matku převáží možná rizika pro plod nebo kojence.
Alternativy k Orofaru pastilkám
Orofar pastilky jsou oblíbenou volbou při bolestech v krku, ale existuje i řada alternativ. Pokud hledáte úlevu od bolesti a zánětu, zkuste pastilky s obsahem jiných lokálních anestetik, jako je benzokain nebo lidokain. Protizánětlivé účinky pak nabízejí pastilky s ibuprofenem. Přírodní cestou se bolesti v krku zbavíte cucáním pastilek s bylinnými extrakty, například ze šalvěje, heřmánku nebo mentolu. Tyto pastilky mírní podráždění, zklidňují sliznici a osvěžují dech. Vždy si pečlivě prostudujte složení a zvolte pastilky vhodné pro váš problém. V případě pochybností se poraďte s lékárníkem.
Orofar: Cena a dostupnost
Cena Orofaru se může lišit v závislosti na řadě faktorů, včetně místa nákupu (lékárna, online), balení a aktuálních akčních nabídek. Pro zjištění aktuální ceny Orofaru doporučujeme kontaktovat Vaši lékárnu nebo navštívit webové stránky lékáren. Orofar je obvykle dostupný bez lékařského předpisu. Nicméně, před užíváním jakýchkoli léků, včetně volně prodejných, je vždy vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem, abyste se ujistili, že je Orofar pro Vás vhodný a nezpůsobí nežádoucí účinky.
Publikováno: 03. 08. 2024
Kategorie: zdraví