Vlny bez námahy: Objevte tajemství dokonalých natáček pro krásné vlasy

Natáčky

Při úpravě vlasů se může stát, že toužíte po něčem novém a svěžím. Jistě vám neunikla oblíbenost tvarování totálně "beachy" vln, jako byste právě dorazila z pláže. Pokud chcete dosáhnout tohoto stylu, ale bez potřeby celodenního pobytu na pláži, tak jsou tu pro vás natáčky. Tyto pomůcky pomohou vytvořit lehké a přirozené kadeře snadno a rychle. V tomto článku se blíže podíváme na to, jak použít natáčky pro dokonalý vzhled vašich vlasů.

Historie natáček

Historie natáček sahá až do 19. století, kdy byly první natáčky vyrobeny z kovu nebo kostí zvířat. Byly často používány jako součást módního stylu viktoriánské éry, aby se ženy mohly pyšnit krásnými vlnami ve svých vlasech. Počátkem 20. století se staly populárním nástrojem pro úpravu vlasů, zejména během období art deco a flapperovské módy ve 20. letech.

V sedmdesátých letech minulého století přišlo několik inovativních nápadů na modernizaci natáček. Nové materiály jako například pěna nebo plast nahradily starší typy materiálů a umožnily rychlejší a snazší aplikaci natáček bez nutnosti použití dalších pomůcek.

Dnes jsou natáčky stále velmi oblíbenou pomůckou pro tvorbu vlnitých nebo kudrnatých účesů a existuje mnoho druhů tvarů a velikostí na trhu, aby uspokojily potřeby každého typu vlasů.

Různé druhy natáček

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit plné a krásné vlny vlasů, ale jedním z nejoblíbenějších způsobů je použití natáček. Tyto pomůcky jsou k dispozici v mnoha různých druzích, které se liší velikostí, materiálem a formou aplikace.

Jednou z nejdůležitějších vlastností natáček je jejich velikost. Menší natáčky budou dávat menší a pevnější kudrlinky, zatímco větší natáčky umožní vytvoření těžších a volnějších vln. Materiál použitý pro natáčky ovlivňuje také vaše vlasy. Vlasové válce vyrobené ze dřeva nebo houby pomohou zabránit poškození, zatímco silikonové nebo plastové válce jsou vhodné pro ty s citlivými vlasy.

Kromě toho jsou nyní k dispozici také bezzkruhové natáčky, které umožňují snadnější aplikaci bez nutnosti používat kolíky nebo sponky. Nejnovějším trendem jsou teplé válečky, které se ohřejí na elektrickém podložce a potom se aplikují na vlasy, což zkracuje čas curlingu.

Zkrátka a dobře, existuje mnoho možností natáček, aby byly vaše vlasy krásnější a plnější. Pokud potřebujete pomoc při výběru správné velikosti nebo materiálu pro své vlasy, poraďte se s vaším kadeřníkem.

Materiály používané při výrobě natáček

Při výrobě natáček se používají různé materiály, které mají vliv na výslednou kvalitu a efekt vln. Nejčastěji se setkáme s natáčkami z plastu nebo kovu. Plastové natáčky jsou obvykle lehčí a snadněji se do nich vtiskne požadovaný tvar vln. Na druhou stranu jsou méně trvanlivé a mohou být náchylnější k rozbití. Kovové natáčky jsou naopak pevnější a odolnější, ale také těžší a hůře se s nimi manipuluje. Kromě toho existují také textilní natáčky, které jsou obvykle mnohem šetrnější ke vlhkým vlasům a umožňují vytvářet přirozeněji působící vlny. V každém případě je důležité vybrat si správný typ natáček podle potřeb svých vlasů a požadovaného efektu.

Jak správně používat natáčky

Pokud se chystáte vytvořit krásné vlny ve svých vlasech pomocí natáček, je důležité dodržovat několik zásad. Nejprve byste měli zvolit správnou velikost natáček podle délky vašich vlasů - pokud máte dlouhé vlasy, volte větší natáčky, u kratších vlasů zase menší. Důležité je také použít kvalitní natáčky a vhodný stylingový přípravek, například sprej na ochranu vlasů před teplem.

Při natahování vlasů na natáčky začněte od konec a postupujte k vrcholu hlavy. Vlasy by měly být rovnoměrně rozmístěny po celé délce natáček bez jakýchkoliv volných konečků. Po aplikaci nechte vlasy úplně usušit a poté opatrně odstraňte natáčky. Vaše vlasy by měly být dokonale zkadeřené a plné objemu.

Je také důležité dodržet opatrnost při manipulaci s horkými natáčky, abyste si nezpůsobili popáleniny nebo jiná poranění. Pokud budete dodržovat tyto rady, budou vaše vlasy vypadat fantasticky!

Tipy a triky pro dosažení různých vlnitých účesů

Pokud toužíte po krásných vlnách ve svých vlasech, existuje několik triků a tipů, které vám mohou pomoci dosáhnout toho správného vzhledu. Jedním z nejpopulárnějších způsobů jsou natáčky. Tyto pomůcky jsou k dispozici v různých velikostech a materiálech, což vám umožní dosáhnout různých typů vln.

Před tím, než začnete s natáčením vašich vlasů, ujistěte se že máte suché vlasy bez žádného produktu (laku, pěny apod.). Potom je důležité použít termální ochranu na vaše vlasy před použitím jakýchkoliv teplých nástrojů.

Dalším důležitým tipem je vybrat velikost natáček podle toho, jak moc plné a velké vlny chcete. Menší natáčky dodají více volným kudrlinkám. Pokud chcete jen lehce zkroucené vlasy, použijte větší kulaté válečky.

Potom rozdělte své vlasy na prameny a rolovacími pohybem aplikujte natáčky od kořínku a postupujte směrem dolů. Pokud máte zvlášť silné vlasy, použijte klipsy na upevnění natáček. Když máte natáčky dokončené, nechte je chladnout, aby se vlny mohly pevně udržet.

Nakonec jemně rozčešte vlasy a spritzujte s fixačním lakem – a hotovo! Krásné vlnité vlasy jsou dokonalým doplňkem ke každému outfitu a tímto trikem si je můžete snadno vytvořit i v pohodlí vašeho domova.

Péče o natáčky

Péče o natáčky je důležitým krokem pro dosažení krásných a dlouhotrvajících vln vlasů. Při používání natáček je důležité zvolit správnou velikost podle délky vlasů a požadovaného efektu. Před samotným natahováním vlasů na natáčky je třeba vlasy důkladně umýt a zbavit se přebytečné vlhkosti, například pomocí froté ručníku. Je nutné dbát na to, aby byly natáčky pevně a rovnoměrně namotané, aby se zabránilo jejich sklouznutí nebo deformaci. Po usušení vlasů za pomocí fénování nebo přirozeným schnutím lze natáčky opatrně odstranit a následně vlasy fixovat pomocí laků či pěn na úpravu vlasů. Důslednou péčí o natáčky lze dosáhnout krásných a zdravých vln bez ohrožení zdraví vlasů.

Alternativy k natáčkům

Pokud nejste fanouškem natáček, existuje několik alternativ, jak si můžete vytvořit krásné vlny vlasů bez jejich použití. Jednou z možností je použití kulatého kartáče při foukání vlasů fénem. Tento postup umožňuje vytvářet přirozenější a volnější vlny, které drží déle než ty po natáčkách. Další variantou jsou ploché žehličky na vlasy, se kterými můžete snadno a rychle docílit jemných a elegantních vln. Pokud toužíte po plném objemu bez nadměrného kroucení, zkuste texturovací spreje a suché šampony. Tyto produkty dokážou dodat strukturu vašim vlasům a zvýraznit jejich přirozený tvar bez nutnosti použití natáček.

Inspirace pro vlnité účesy s použitím natáček

Hledáte inspiraci pro vlnité účesy, které byste mohli vytvořit s použitím natáček? Existuje celá řada způsobů, jak docílit krásných a vzdušných vln vlasů pomocí této pomůcky. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete je navinout na natáčky menšího průměru, abyste dosáhli jemnějších a malých vlniček. Naopak, pokud máte kratší vlasy, mohou být vhodné natáčky většího průměru pro dosažení hravého a objemného efektu.

Dalším způsobem je vybírat si různé typy natáček - například hřebenový model umožňuje snadné navinutí vlasů bez nutnosti rozmotat celou pramen. K dispozici jsou rovněž také spirálové natáčky, které dají vašim vlasům specifický spirálkový tvar.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl nebo druh natáček, nenechte se ovlivnit obavami z toho, že by jejich použitím abyste si ublížili svým vlasům. V současnosti jsou totiž na trhu natáčky vyrobeny z kvalitních materiálů, které chrání vlasy během celého procesu. Takže neváhejte a zkuste si vytvořit nějaký ten poutavý vlnitý účes s pomocí natáček - svou krásu si zasloužíte!

Závěrem je třeba zdůraznit, že natáčky jsou stále populární pomůckou pro vytváření krásných vln a kudrlinek vlasů. Dnes jsou k dispozici různé druhy a velikosti natáček, aby každý mohl najít ty nejvhodnější pro svůj typ vlasů. Je důležité pamatovat na správné používání natáček, aby nedocházelo k poškození vlasů při nadměrném tepelném ovlivnění. S pečlivým a správným použitím je ale možné dosáhnout skvělých výsledků, které budou potěšením jak pro sebe samotného, tak i pro okolí.

Publikováno: 11. 09. 2023

Kategorie: krása

Autor: Gabriela Jiroušková

Tagy: natáčky | pomůcka pro vytváření vln vlasů