TOP trendy účesy pro rok 2021: Inspirace pro dokonalý vzhled!

Účes

Historie účesů a jejich vývoj

Historie účesů sahá až do pradávných dob, kdy se lidé snažili zdůraznit svou osobnost prostřednictvím úpravy vlasů. V antickém Řecku byly oblíbené složité účesy s kadeřemi a ozdobami z květin. V průběhu středověku byly vlasy často skrývány pod pokrývkami hlavy z náboženských důvodů. V 18. století se začaly nosit vysoké paruky a složité účesy ve stylu rokoka. V 20. století se objevily revoluční trendy, jako například bob účesy ve 20. letech nebo bouffant účesy v 60. letech. Dnes je možné vidět širokou škálu různých stylů inspirovaných historií účesů po celém světě.

Trendy v oblasti účesů v současné době

Trendy v oblasti účesů se v současné době zaměřují především na přirozenost a jednoduchost. Velkým hitem jsou střihy s postupnými délkami, které dodávají objem a lehkost účesu. Dále jsou populární i retro účesy inspirované 70. a 80. lety, jako například bouffant nebo shaggy střihy. Co se týče barev, stále dominují přirozené odstíny a balayage efekt pro jemné přechody mezi barvami. Krátké vlasy s texturou a delší vrstvené účesy zůstávají také v módě. Celkově platí, že aktuální trendy klade důraz na individualitu a snahu o unikátnost v každém účesu.

Jak vybrat ten správný účes pro váš tvar obličeje

Při výběru správného účesu pro váš tvar obličeje je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Pokud máte oválný tvar obličeje, můžete si dovolit téměř jakýkoli účes. Pro kulatý tvar obličeje se doporučují vrstvené střihy nebo delší vlasy, které opticky prodlouží obličej. U čtvercového tvaru obličeje jsou vhodné střihy s jemnými vrstvami kolem tváří. Pro srdcovitý tvar se doporučuje objem v dolní části obličeje a delší ofiny. Pamatujte, že konzultace s odborníkem vám může pomoci najít ten správný účes pro váš jedinečný tvar obličeje.

Tipy a triky pro péči o účes doma

Péče o účes doma je klíčová pro udržení zdravého a krásného vzhledu vlasů. Začněte správným šamponem a kondicionérem vhodným pro váš typ vlasů. Důležité je také pravidelné stříhání konečků, což pomáhá zabránit rozštěpeným koncům a podporuje rychlejší růst vlasů. Pro dodatečnou hydrataci použijte oleje nebo masky na vlasy a vyhněte se častému používání horkých stylingových nástrojů, které mohou poškozovat vlasy. Nakonec nezapomeňte chránit vlasy před slunečními paprsky pomocí kvalitních ochranných sprejů.

Nejnovější techniky a styly účesů pro rok 2022

Pro rok 2022 se očekávají některé zajímavé trendy v oblasti účesů. Jedním z hlavních stylů bude nadále "shag" účes, který je charakterizován vrstvenými vlasy a rozpaženými konci. Dalším populárním stylem bude "pixie cut", krátký účes s různými délkami vlasů, který dodává ženskosti a eleganci. Co se týče barev, pro rok 2022 budou velmi moderní odstíny jako "bronde" (směs brunetní a blond barvy) nebo "cream soda" (světlé melírované prameny). Pro muže bude stále oblíbený "undercut" s kratšími stranami a delšími vlasy nahoře. Trendem pro oba pohlaví bude takzvaný "curtain bangs", dlouhé ofinové prameny rozdělené uprostřed hlavy. Tyto styly jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí držet krok s nejnovějšími trendy v oblasti účesů pro rok 2022.

Publikováno: 24. 03. 2024

Kategorie: krása

Autor: Terezie Filcová

Tagy: účes