Platinová blond: Kdy vám bude slušet a jak se o ni starat?

Platinová Blond

Platinová blond: Ikona stylu

Platinová blond je víc než jen barva vlasů, je to statement. Od Marilyn Monroe po Gwen Stefani, platinová blond evokuje image krásy, sebevědomí a odvahy. Tato ikonická barva vlasů si podmanila stříbrné plátno, hudební scénu i přehlídková mola a stala se symbolem půvabu a rebelie. Ať už je to Marilynina svůdnost, Madonnin rebelský styl nebo Lady Gaga extravagantní image, platinová blond nikdy nepřestane fascinovat. Je to barva, která poutá pozornost a zanechává trvalý dojem.

Komu sluší platinová?

Platinová je odvážná a výrazná barva, která nesedne každému. Nejlépe se hodí pro lidi se světlou pletí a chladním podtónem. Myslí se tím odstíny pleti s růžovým nebo namodralým nádechem. Platinová může zvýraznit přirozeně světlé vlasy a dodat jim šmrnc. Pokud máte teplejší tón pleti, s olivovými nebo zlatavými podtóny, platinová vám může dodat unavený vzhled.

Než se pro platinovou barvu rozhodnete, je důležité zvážit i barvu očí. Platinová nejlépe doplňuje modré, šedé nebo zelené oči. Pokud máte hnědé oči, platinová může působit příliš kontrastně.

Proces zesvětlení vlasů

Zesvětlení vlasů je chemický proces, při kterém se z vlasového vlákna odstraňuje přírodní pigment, melanin. Dosahuje se toho pomocí oxidačních činidel, jako je peroxid vodíku, která pronikají do vlasové kutikuly a rozkládají melanin. Čím déle je zesvětlovač na vlasech, tím více melaninu se odstraní a tím světlejší vlasy budou. Je důležité si uvědomit, že zesvětlování vlasů je agresivní proces, který může vlasy poškodit, a proto je důležité zvolit správný postup a produkty pro váš typ vlasů. Po zesvětlení je nezbytné o vlasy pečovat hydratačními a regeneračními přípravky, aby se obnovilo jejich zdraví a lesk.

Péče o platinové vlasy

Platinové vlasy jsou nádherné, ale vyžadují speciální péči. Běžné šampony a kondicionéry jim nemusí stačit. Používejte produkty určené pro blond vlasy s fialovým pigmentem, které neutralizují žluté tóny. Vlasy myjte vlažnou vodou, horká voda by je mohla vysušovat. Alespoň jednou týdně dopřejte vlasům hydratační masku. Fén a žehličku používejte jen minimálně a vždy s tepelnou ochranou. Pravidelně navštěvujte kadeřníka, který vám poradí s péčí a dobarvováním.

Produkty pro platinovou blond

Péče o platinové vlasy vyžaduje speciální péči. Běžné šampony a kondicionéry nestačí, protože platinové vlasy jsou náchylnější k vysušování a lámavosti. Používejte šampony a kondicionéry určené pro blond vlasy, které obsahují fialové pigmenty. Ty neutralizují žluté tóny a udržují vlasy zářivě blond. Nezapomínejte na hydratační masky a oleje, které dodají vlasům potřebnou hydrataci a lesk. Pro styling volte produkty bez obsahu sulfátů a alkoholu, které vlasy zbytečně nevysušují.

Inspirace: Hvězdy s platinou

Platinová blond je odvážná volba, která ale dokáže neuvěřitelně rozzářit obličej a dodat šmrnc. Pokud zvažujete radikální změnu, inspirujte se celebritami, které platinu milují. Gwen Stefani s platinovou hřívou doslova srostla a stala se jejím poznávacím znamením. Stejně tak herečka Michelle Williams dokazuje, že platinový pixie střih je neuvěřitelně šik a elegantní. A co teprve královna ledu Daenerys Targaryen ze seriálu Hra o trůny? Její platinové vlasy se staly ikonickými. Nebojte se experimentovat a najděte si svůj odstín platinové, který vám bude slušet nejvíce.

Platinová: Trendy v roce 2023

Platina si stále drží svůj nadčasový luxusní charakter. I v roce 2023 zůstává oblíbenou volbou pro zásnubní a snubní prsteny, a to zejména v kombinaci s diamanty. Minimalistické šperky z platiny s decentními diamanty jsou symbolem elegance a čistoty. Trendem jsou také vintage a art deco motivy, které platina s grácií podtrhne. Platinové šperky jsou investicí, která se dědí z generace na generaci.

Publikováno: 17. 06. 2024

Kategorie: krása

Autor: Gabriela Jiroušková

Tagy: platinová blond | barva vlasů