Jak na trendy účes mikádo pro polodlouhé vlasy: Návod krok za krokem

Účesy Polodlouhé Vlasy Mikádo

Příprava vlasů pro účes mikádo

Příprava vlasů pro účes mikádo je klíčovým krokem k dosažení dokonalého vzhledu. Nejdříve vlasy důkladně umyjte a osušte fénem. Poté nanesete na vlhké vlasy ochranný termální sprej, který chrání vlasy před teplem žehličky na vlasy. S pomocí kulaté kartáče a fénem vytvořte objem na korunce hlavy. Nakonec rozčešte vlasy a vyrovnávejte je, abyste měli ideální povrch pro vytvoření účesu mikádo.

Rozdělení vlasů na části

Rozdělení vlasů na části je klíčovým krokem při vytváření účesu mikádo pro polodlouhé vlasy. Začněte rozdělením vlasů na vrchní a spodní část. Vrchní část vlasů si stačí oddělit pomocí hřebene a sponky, abyste měli volné pole působnosti pro tvoření horního oblouku účesu. Spodní část vlasů nechte volně splývat dolů, aby byla snadno dostupná pro další kroky úpravy. Dbejte na to, aby rozdělení bylo co nejpřesnější, abyste dosáhli dokonalé symetrie a rovnováhy ve vašem účesu mikádo.

Zakroužení pramínků kolem prstů

Při vytváření účesu mikádo je důležité zakroužit pramínky vlasů kolem prstů, aby vznikl charakteristický tvar tohoto účesu. Začněte tím, že vezmete menší pramen vlasů a jemně ho zakroužíte kolem prstu. Držte vlasy pevně, ale ne příliš silně, abyste nedráždili pokožku hlavy. Pokračujte s dalšími prameny vlasů, postupně je zakrucujte kolem prstů tak, aby všechny vlasy byly zahrnuty do účesu. Tento krok je klíčový pro dosažení dokonalého mikáda s elegantními zákruty a objemem ve vlasech.

Upevnění pramínků sponkami

Upevnění pramínků sponkami je důležitým krokem při vytváření účesu mikádo pro polodlouhé vlasy. Po zakroužení pramínků kolem prstů a vytvoření požadovaného tvaru je nutné pevně upevnit každý pramen sponkou. Doporučuje se použít sponky ve stejném odstínu jako vaše vlasy, aby byly co nejméně viditelné. Sponky je vhodné umístit pod vrchní vrstvu vlasů, aby zůstaly skryté a účes působil co nejpřirozeněji. Pamatujte také na to, že správné umístění sponky zajistí stabilitu účesu po celý den.

Dolaďte účes fixačním sprejem

Po dokončení upevnění pramínků sponkami je důležité dolaďte účes fixačním sprejem. Fixační sprej pomáhá zajištění dlouhotrvajícího tvaru účesu a zabraňuje nepořádku. Při aplikaci fixačního spreje je doporučeno držet láhev ve vzdálenosti asi 30 cm od hlavy a postupně stříkat po celé délce účesu. Dbejte na to, abyste neaplikovali příliš mnoho produktu, abyste se vyhnuli tvrdosti vlasů. Po nanesení fixačního spreje můžete jemně upravit vlasy rukama pro dokonalý finální vzhled účesu mikádo pro polodlouhé vlasy.

Publikováno: 19. 05. 2024

Kategorie: krása

Autor: Šárka Krčmářová

Tagy: účesy polodlouhé vlasy mikádo | návod