Líčení, které vás omladí o 10 let

Líčení

Trendy v líčení

Líčení se stalo nedílnou součástí našich životů a trendy se mění stejně rychle jako roční období. Co frčí letos? Hlavním heslem je přirozenost a hydratace. Zapomeňte na těžké krycí make-upy, do popředí se dostává přirozený jas a zdravá pokožka. Lehké BB krémy a tónovací séra sjednotí pleť a zároveň ji nechají dýchat. V kurzu jsou také krémové tvářenky, které dodají svěží a mladistvý vzhled. Oči zvýrazněte řasenkou a nahými stíny v béžových a hnědých tónech. Na večer se nebojte sáhnout po výraznější lince a třpytivých stínech. Rty si žádají hydrataci v podobě balzámů s jemným nátonem.

Výběr produktů pro váš typ pleti

Znáte svůj typ pleti? Suchá pleť potřebuje hydrataci a výživu, mastná pleť zase matující a čistící produkty. Citlivá pleť si žádá jemnou péči bez dráždivých látek. Pro zralou pleť volte produkty s liftingovým efektem a pro smíšenou pleť kombinujte péči pro suché a mastné partie. Nezapomínejte na specifické potřeby, jako je akné, pigmentové skvrny nebo rozšířené póry. Vybírejte kosmetiku s ohledem na roční období. V létě je důležitá ochrana před sluncem, v zimě zase hutnější krémy. Nebojte se experimentovat a hledat produkty, které vám budou vyhovovat.

Denní líčení krok za krokem

Pro přirozený vzhled začněte s lehkým hydratačním krémem a nechte ho vstřebat. Poté naneste make-up nebo BB krém, který sjednotí tón pleti. Na nedokonalosti použijte korektor a vše zafixujte jemným pudrem. Obočí lehce pročešte a vyplňte tužkou nebo stínem. Na oční víčka naneste neutrální stín, například béžový nebo světle hnědý. Řasy zvýrazněte řasenkou. Pro svěží vzhled naneste na lícní kosti tvářenku v broskvovém nebo růžovém odstínu. Na závěr použijte balzám na rty nebo rtěnku v nude odstínu.

Tipy pro večerní look

Večerní look si žádá trochu té jiskry a elegance. Zkuste saténové šaty s délkou ke kolenům v kombinaci s lodičkami na podpatku. Nebojte se výraznějších šperků, které rozzáří váš outfit. Pro ležérnější look zvolte elegantní kalhoty s vysokým pasem a top s flitry. Doplňte je psaníčkem a obujte boty na platformě. Nezapomeňte na líčení! Zdůrazněte oči kouřovým stínováním a rty zvýrazněte rudou rtěnkou.

Chyby, kterým se vyhnout

Při výběru a péči o [název rostliny] se vyvarujte těchto častých chyb:

Nedostatečné světlo – [název rostliny] potřebuje dostatek světla, aby prospívala. Neumisťujte ji na tmavá místa.

Přehnaná zálivka – Příliš mnoho vody může vést k hnilobě kořenů. Zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá na dotek.

Nevhodná teplota – [název rostliny] preferuje mírné teploty. Nevystavujte ji extrémnímu horku ani chladu.

Nedostatek živin – Pravidelné hnojení během vegetačního období je důležité pro zdravý růst.

Ignorování škůdců – Pravidelně kontrolujte rostlinu, zda nevykazuje známky škůdců a včas zasáhněte.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů si můžete zajistit, že vaše [název rostliny] bude zdravá a krásná po mnoho let.

Oblíbené produkty redakce

Tento měsíc jsme v redakci propadli kouzlu chytrých hodinek s GPS od Garminu. Jsou ideálním parťákem na běhání i turistiku. Nadšení v nás vzbudila i nová řada veganských produktů od značky Havlík. Jejich rostlinné párky a burgery chutnají skvěle a uspokojí i náročné strávníky. Za zmínku stojí také aromatická káva z pražírny Doubleshot, která nás každé ráno nabije energií. A pokud hledáte dárek, doporučujeme stylové zápisníky od Papelote s originálními ilustracemi českých umělců.

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: krása

Autor: Terezie Filcová

Tagy: líčení | kosmetika